Ja poradzić sobie z takimi problemami u 15-latka?

Witam mój syn lat 15 przed zmianą szkoły na średną miał incydent psychotyczny był w szpitalu 2 miesiące stwierdzono ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne bez objawów schizofrenii dostawal po wyjściu ze szpitala leki olanzapina 5mg 1-0-2 tab i Depakine Chrome500mg 1-0-1 tab i Depakine Chrono 300 mg 1-0-1 tab jest senny dużo spi i ciągle głodny w szkole nie może się skupuc nie może się uczyć . W podstawówce miał czerwony pasek dobrze się uczył . Teraz nie ma motywacji nic mu się nie chce
KOBIETA, 50 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ostre wielopostaciowe zaburzenia psychotyczne bez objawów schizofrenii diagnozuje się w przypadku nagłego epizodu psychotycznego, podczas których badany może doświadczyć urojeń, halucynacji i zaburzeń postrzegania rzeczywistości. Nie zdiagnozowanie schizofrenii jest dobrym znakiem i oznacza, że zaburzenie nie ma charakteru przewlekłego.

W obecnej sytuacji zalecamy stały kontakt z psychiatrą i omawianie bieżących problemów z zachowaniem syna. Opisywane objawy mogą być powodem do dostosowania leczenia i ewentualnej zmiany leków. Oprócz farmakoterapii można też spróbować terapii psychologicznej. Terapeuta pomoże synowi w radzeniu sobie z objawami psychotycznymi, stresującymi sytuacjami i motywacją do nauki. Może ona też pomóc w odzyskaniu pewności siebie i zainteresowania nauką.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/na-czym-polegaja-ostre-wielopostaciowe-zaburzenia-psychotyczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.