Co robić przy gorączce i bólu ucha?

Wczoraj złapała mnie gorączka. 40 stopni zbijałam temp lekami oraz zimnymi okładami. Gdy zbiłam temperaturę do 37,7 położyłam się spać. Wstałam za godzinę z temperatura 39 która się nasilała, nie można było jej zbić (leki i zimne okłady nie pomagały a temperatura rosła) wiec wzięłam zimną kąpiel i pomogło na tyle że temperatura spadła i przespałam noc. Dziś rano pojawił się bardzo mocny ból za uchem na czaszce ( poprzedniego dnia również był ale nie taki silny) jest to ból ciągnący powodujący niekontrolowane drgania głowy i ciała (pojawia się, zaraz puszcza i za chwile znowu to samo).Dodam że temperatura ustala a pozostał tylko ten ciągnący ból. Ogólne samopoczucie jest dobre, nie czuje się chora.

Nalży zgłosić się do lekarza, który Panią zbada i oceni ryzyko infekcji bakteryjnej. Nieleczone zapalenie ucha środkowego może prowadzić do groźnych powikłań, np. zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych, dlatego ważne jest szybkie włączenie antybiotyku.

Opisywany przez Panią ból może odpowiadać również śwince- w tym przypadku również rozpoznanie powinien postawić lekarz, leczenie opiera się na łagodzeniu objawów.