Jak skutecznie uśmierzyć ból zęba?

Mam plombę na zębie. Część zęba wypadła a teraz bardzo boli mnie ząb. Co mam zrobić kiedy nie mam dostępu do lekarza

Jeżeli zimno łagodzi ból , to żeby złgodzić ów proponuje spożywac zimne i chłodne potrawy , zrobić chłodny okład , albo trzymać od czasu do czasu zimną wodę w ustach , ale pomóc może tylko dentysta