Reakcja na zimno i ciepło zęba po leczeniu

Witam! Dwa tygodnie temu miałem leczoną 6, podobno dentysta musiał głęboko wiercić, żeby wyzbyć się próchnicy. Założył plombę i niby wszystko okej. Na nastepny dzień po leczeniu poczułem ból w zębie po spożyciu ciepłego lub zimnego napoju. Tydzień temu miałem wizytę i dentysta powiedział, że polakieruje mi zęba, lecz ząb jak był, jest tak samo wrażliwy na zimno, ale mniej na ciepło. Co może być przyczyną?

Witam
Jeżeli ubytek sięgał głęboko, to mogło dojść do zakażenia miazgi i będzie konieczne leczenie kanałowe zęba. Nie zawsze udaje się to stwierdzić w trakcie pierwszej wizyty- opracowany ubytek teoretycznie może wyglądać ładnie i sugerować,że wszystko jest ok, zaczyna boleć dopiero po zaplombowaniu, czasem nawet po dłuższym czasie.