O czym świadczą moje objawy i otrzymane wyniki badań?

W lipcu trafiłem do szpitala z powodu zaburzeń równowagi o gwałtownym przebiegu, rezonans głowy wykazał zmiany w części czołowej obręczy prawej w postaci guza 12mmx10mm, sklasyfikowany jako naczyniak jamisty. Po trzech miesiącach kontrolny rezonans, guz bez zmian rozrostowych, zdecydowałem się nie poddawać na razie operacji, diagnoza pierwotna podtrzymana. Jednak opis drugiego rezonansu stwierdza również "płynną strukturę w piramidzie kości skroniowej, 15mmx8mm", zatem pytanie co to może oznaczać w praktyce. Dostałem skierowanie na konsultację laryngologiczną. Dodam, że robiłem badania okulistyczne, i pole widzenia w znacznym stopniu mam zaburzone. Proszę o pomoc w zrozumieniu problemu. Dziękuję

Witam! Zmiany okulistyczne są najprawdopodobniej związane ze stwierdzonym naczyniakiem. Problemy z płynem w piramidzie też mogą być przyczyną zawrotów głowy z tłem laryngologicznym i konsultacja laryngologa jest, jak najbardziej wskazana. Konsultacja neurochirurgiczna. Powodzenia W. Łuczkowski.