Co oznaczają omdlenia i kłucie w sercu?

Witam! Mam 18 lat i wczoraj wieczorem cisnienie koczylo mi do 161 98 a puls 175. Bylam juz kilka razy z tego powodu w szpitalu ale nic nie wykryto. Co chwile mialam omdlenia i tracilam przytomnosc. Wymiotowalam i kulo mnie w sercu. Co to moze byc??

Lek. Wojciech Zygmunt

Należy dokonać dokładnej diagnostyki w kierunku arytmii i wad serca. W tym celu należy wykonać badanie echokardiograficzne oraz Holter-EKG (24-godzinne rejestrowanie EKG) oraz podstawowe badania laboratoryjne. W razie potrzeby przeprowadza się dokładniejszą diagnostykę, w ośrodku kardiologicznym, który dysponuje takimi metodami. Pozdrawiam i życzę zdrowia.