O czym może świadczyć ostry ból w klatce piersiowej?

Byłam wczoraj w szpitalu z ostrym bólem w klatce piersiowej (po lewej stronie i centrum), zbadano mi serce, płuca i temperaturę, wszystko w normie. Puls serca także w "normie", choć znacznie wyższy niż mój normalny wynik - wyszło 135/70. Pomimo tego, czuję się fatalnie. Mam ostre bóle głowy od 2-3 tyg. Czuję się słabo, nie mam siły nawet wyjść na spacer z psem, a wcześniej żadna aktywność fizyczna nie sprawiała mi problemu. Jest mi zimno, a za oknem jest ok. 20 stopni. Ból w klatce wciąż jest, ale nie jest silny. Z natury jestem zdrową osobą, jestem aktywna i zdrowo się odżywiam, nie biorę żadnych leków. Piję alkohol sporadycznie i palę papierosy, ale jak mówię, serce i płuca są zbadane i zdrowe. Nie wiem co mi jest.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się do lekarza rodzinnego, w celu wykonania kilku podstawowych badań: EKG, morfologia krwi obwodowej (wykluczenie niedokrwistości), TSH, fT4 (wykluczenie niedoczynności tarczycy). Warto rozważyć wykonanie badań holterowskich (Holter-EKG, czyli 24 godzinny zapis EKG, który wykluczyłby możliwość występowania okresowej arytmii serca) oraz echokardiografię. Należy również pamiętać, że ból w klatce mógł mieć charakter psychogenny (Zespół DaCosty - tzw. nerwica serca). W przypadkach osłabienia i braku siły zawsze należy wykluczyć podłoże depresyjne. Co do bólów głowy wszystkie przyczyny można wykluczyć wykonując konsultację neurologiczną, laryngologiczną i okulistyczną, ale w pierwszej kolejności należy poinformować o nich lekarza rodzinnego (również o ich charakterze, stopniu nasilenia, zmienności dziennej, czy występują jednostronnie czy obustronnie itp.). Pozdrawiam i życzę zdrowia.