Co oznaczają bóle w klatce piersiowej i zaciśnięte gardło?

Witam, mam bole w klatce piersiowej z lewej strony na wysokości piersi. Porównałabym to do bólu naciągniętej mięśnia. Ból odczuwam stałe chociaż mam wrażenie, ze jak jestem czymś zajęta to nie odczuwam tego. Miałam robione EKG i Echo Serca wyniki książkowe. Usg piersi ok, morfologia tsh i glukoza z lutego ok.W styczniu urodziłam córka i internista w lutym stwierdził przeciążenie ręki i wyniku tego maja być niby te bole w klatce. ortopeda nic nie widzi. Karmie piersią córkę i zastanawiam się czy to nie ma wpływu na te objawy. Jest to ból który bardziej mnie stresuje(ciagle o tym myśle) niż sprawia ze muszę brać leki przeciw bólowe (jeszcze nic nie brałam) zastanawiam się czy to nie nerwica bo cały czas się wsłuchuję w swój organizm bojąc się E to rak płuc. Dodam , ze w lutym wykryto nowotwór złośliwy piersi u mojej mamy a teściowa która mieszka z nami umiera na nowotwór (przerzuty z płuc do mózgu i brzucha). Bardzo się boje ze tez mam nowotwór pluc a lekarze to bagatelizują. W marcu trafiłam do neurologa z powodu silnych boli potylicy i sztywności karku. Zapisał masaże które pomogły na te dolegliwości. Niestety kłucia w klatce wróciły ( poraz pierwszy pojawiły się w lutym, ustąpiły w marcu i teraz trwają od trzechtygodni) Czasami mam tez uczucie zaciśniętego gardla

Lek. Wojciech Zygmunt

Witam. Opisane przez panią dolegliwości mogą świadczyć o patologii płucnej, jednak mało prawdopodobne, że jest to wywołane rakiem płuca (ból pojawia się zwykle w zaawansowanym stanie, a poprzedzony jest innymi objawami, takimi jak krwioplucie, nawracające zapalenia płuc, utrata masy ciała). Warto wykonać RTG klatki piersiowej oraz spirometrię. Uczucie ucisku i duszności może świadczyć o występującej u pani astmie oskrzelowej. Z innej beczki, pomimo prawidłowego EKG dalej istnieje szansa występowania u pani okresowych zaburzeń rytmu serca, które zwykle objawiają się kołataniem serca, czasami powodującymi duży dyskomfort w klatce piersiowej. Aby z większym prawdopodobieństwem wykluczyć występowanie zaburzeń rytmu serca warto wykonać badanie EKG metodą holterowską (24-godzinny zapis EKG) oraz wykonać echokardiografię (wykluczenie występowania wad zastawkowych serca). Istnieje również możliwość psychogennej etiologii tych zaburzeń (tzw. Zespół DaCosty lub inaczej nerwica sercowa). Pozdrawiam i życzę zdrowia!