Dlaczego boli mnie w klatce piersiowej i kłuje jakby serce z lewej strony piersi?

Od jakiegoś czasu boli mnie w klatce piersiowej i kłuje jakby serce z lewej strony piersi, promieniuje pod pachą i całą rękę, czasami do wewnętrznej części łokcia, czasami aż do palców, wtedy albo kłuje mnie w palcach, dłoni albo przedramieniu. Czasami przechodzi na ramie. Czasami też pojawia się to z prawej strony ciała, ale rzadziej. Rok temu udałam się z tym do kardiologa, nic takiego nie stwierdziła tylko, że mam za małe serce do budowy ciała i że za szybko przez to bije, co powoduje ból serca. Nie domyka się też zastawka. Zażywam na to concor cor i aspargin, ale kilka dni temu zaczęło mnie właśnie tak bolć i nawet trzecia dawka tabletko nie pomogła. Czytałam, że może mieć to związek z nowotworem piersi, inni pisali, że z kręgosłupem, a ja trzy lata temu miałam złamany odcinek lędźwiowy. Zrobiłam badania krwi, które wyszły dobre, EKG też niczego nie wykazało.

Lek. Wojciech Zygmunt

Kłujący ból najprawdopodobniej ma związek z wadą serca (niedomykalność zastawki) oraz możliwymi okresowymi zaburzeniami rytmu serca. Polecam wizytę u kardiologa w celu ewentualnej modyfikacji leczenia oraz wykonania badania holterowskiego EKG (24 godzinna rejestracja EKG), które może dostarczyć informacji na temat tego, czy występują u pani okresowe zaburzenia rytmu serca. Pozdrawiam i życzę zdrowia.