O czym świadczy drętwienie dłoni oraz promieniujący ból w klatce piersiowej?

Witam od lutego mam dziwne bóle w klatce piersiowej na wysokości serca promieniujace do łokcia i nadgarstka lewej ręki oraz do barku, ból przypomina kucie a czasem pieczenie dodatkowo często dretwieja mi dłonie zwłaszcza gdy leżę i mam zgiete łokcie nie chorowalem nigdy na nic pracuje fizycznie

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wizytę u lekarza rodzinnego i poinformowanie go o zgłaszanych dolegliwościach. W zależności od jego podejrzeń zostanie pan pokierowany dalej: np. kardiolog/neurolog. W przypadku choroby serca warto wykonać echokardiografię (USG serca), badania troponin, próbę wysiłkową, EKG. Pozdrawiam i życzę zdrowia!