Co mogę robić z tym kołataniem serca?

Witam. Mam 20 lat i od jakiegoś czasu ciagle kołacze mi serce. Na ekg wychodzi tylko tachykardia ale wydaje mi się ze serce mi nie kołatało podczas wykonywania badania. Czy możliwe ze wyszło nieprawidłowo i ze mimo dobrego wyniku mam arytmię? Czuje jak serce się zatrzymuje i bije mocniej co 5 minut. Najgorzej w pozycji leżącej

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem kardiologiem. Swoje dolegliwości opisuje Pani jako kołatanie serca, które szczególnie dokuczliwe jest w pozycji leżącej. Wykonywała Pani już EKG, w którego zapisie pojawia się tachykardia. Ma Pani wątpliwości, czy to badanie było miarodajne. W związku z tym warto byłoby się skontaktować z lekarzem kardiologiem. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie badania EKG Holter, aby w dłuższym okresie czasu sprawdzić, jak pracuje Pani serce. Zwykle ten aparat pomiarowy zakłada się pacjentom na 24 godziny. Po tym czasie lekarz odczytuje zapis i może postawić właściwą diagnozę. Z tego też względu wizyta u kardiologa wydaje się być nieunikniona.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca

https://portal.abczdrowie.pl/masz-poczucie-kolatania-serca-to-moze-byc-migotanie-przedsionkow

https://portal.abczdrowie.pl/holter-ekg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.