Czy są to pauzy poekstrasystoliczne czy może kołatanie serca?

Witam, od ostatniej nocy mam problem z dziwnymi uderzeniami serca. Zastanawiałem się czy są to pauzy poekstrasystoliczne czy moze kołatanie serca. Lekarz dopiero za kilka dni mnie przyjmie a naprawde ciezko zasnąć przy tych odczuciach. Przez kilkanascie do 50 uderzen serca wszystko jest wporzadku, jednak pozniej jest chwilowa przerwa i towarzyszace mu dziwne uczucie, potem, jedno znacznie wieksze uderzenie serca, chwila przerwy i znów norma. Powtarza sie to czasem co kilka sekund czasem co kilka minut. Proszę o jakies porady ew wyjasnienie

Lek. Wojciech Zygmunt

Musi pan wykonać badanie EKG, a również prawdopodobnie zalecany będzie Holter-EKG (24-godzinny zapis EKG). Pana objawy mogą być spowodowane arytmią (np. migotaniem przedsionków) lub zaburzeniem przewodzenia sercowego. Na pewno konieczna jest również wizyta u kardiologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.