Z czego mogą wynikać takie kołatania serca?

Od lat leczę się na nadciśnienie przyjmuje Ampril 5 mg. Od pewnego czasu zaczęły pojawiać się kolatania serca, dodatkowe uderzenia. Byłem u kardiologa który zlecił badania i po zamierzeniu ciśnienia okazało się że wynosi ono 180/100. Przepisał dodatkowy lek Amlozek 5 mg. Morfologia elektrolity tsh kreatynina -ok, holter ekg-ok, echo serca -ok. Po około 4 dniach przyjmowania drugiego leku wszystko się uspokoiło. Czy to możliwe że te kołatania były od źle leczonego ciśnienia? Obecnie ciśnienie wynosi 130/80.

Jeżeli w EKG met. Holtera nie wykryto nieprawidłowej pracy serca to można zakładać, że uczucie kołatania związane było z nieprawidłowo leczonym nadciśnieniem tętniczym.