Dlaczego odczuwam ten ucisk w głowie?

Podczas pobytu w szpitalu w ostatnich dniach przez ten czas odczuwałem silną chęć wyjścia i ucisk z tyłu głowy, przez pare tygodni po wyjściu czułem coś że mi siedzi z tyłu głowy i od tamptej pory mam mocno ograniczone odczucia np. na dotyk ludzi ( mrowienie w głowie) , przestało działać też na mnie coś takiego jak ASMR który przed tą dolegloiwością powodował u mnie silne mrowienie w głowie, podczas całego pobytu , szczegulnie na w tym ostatnich dniach czułem sie żle mając uczucie jakby mój umysł ograniczył się mocno, jakby moje odczucia schowały do środka głowy

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety bez szczegółowego wywiadu lekarskiego i dodatkowych badań trudno jednoznacznie określić, co może powodować u Pana taką dolegliwość. Bezpośrednia konsultacja ze specjalistą neurologii będzie mogła dać odpowiedź na wiele pytań. Lekarz zadecyduje, czy będzie Pan wymagał szerszej diagnostyki neurologicznej i wdrożenia określonego leczenia.

Wrażenie ucisku w głowie może pojawić się z wielu różnych przyczyn. Źródłem bólu głowy o charakterze uciskowym może być zarówno stres, zmęczenie, jak i inne poważniejsze schorzenia neurologiczne, problemy z kręgosłupem lub nadciśnienie. Czasami takim uciskiem może charakteryzować się napięciowy ból głowy. Może przybierać formę łagodną, jak również trwać przez dłuższy czas lub pojawiać się w postaci epizodów. W takim wypadku jego źródłem mogą być czynniki takie jak: brak snu, silne emocje, nadmiar obowiązków i stresujący styl życia. W niwelowaniu tego typu bólu pomocna może okazać się medytacja. Proszę również zadbać o odpowiedni odpoczynek lub rozważyć dodatkowo wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże Panu ustalić, dlaczego organizm reaguje w taki sposób w określonych sytuacjach. Jeżeli to wrażenie ucisku nie będzie ustępować, a wręcz się nasilać proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat bólu głowy:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Warto również przeczytać odpowiedzi ekspertów portalu abcZdrowie.pl na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-uczucie-ucisku-w-glowie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.