Dlaczego miewam te pulsacje w udzie?

Witam, od niedzieli odczuwam w lewym udzie pulsacje, widoczne dla innych, występują czy leże bądź siedzę, bardziej nasilają się wieczorem/w nocy. O czym mogą świadczyć? Czy to coś poważnego? Na pewno nie są wywołane w wyniku wysiłku. Po kilku dniach delikatnie pulsacje pojawiły się również w prawej ręce. Czasami zdarzy się że pulsacje trwają cały dzień i noc.
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pulsacje wyczuwalne w udzie i na ręce mogą mieć wiele różnych przyczyn, niektóre z nich mogą być związane z układem krążenia, a inne z innymi czynnikami. Jedną z możliwości jest tętniak, czyli poszerzenie naczynia krwionośnego, które powoduje pulsację. Jednak tylko lekarz może dokładnie ocenić Pani objawy i postawić diagnozę.

Do innych przyczyn pulsacji zaliczamy także napięcie mięśniowe, zmęczenie mięśni, a także występuje ono również przy RLS, czyli zespole niespokojnych nóg.

Ponieważ objawy utrzymują się przez kilka dni i pojawiają się w różnych okolicach ciała, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem. Może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak badania krwi, badanie elektromiograficzne (EMG) lub inne testy, aby dokładnie ocenić przyczynę pulsacji.

Może się też zdarzyć, że przyczyną pulsacji są stany lękowe i problem ma podłoże w zaburzeniach emocjonalnych.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-pulsowanie-ciala

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.