Dlaczego odczułam ten ból podczas pobierania krwi?

Dzień dobry, dwa dni temu pobrano mi krew ze zgięcia łokciowego. W momencie ukłucia poczułam okropny ból w okolicy nadgarstka, jak kłucie lub przeszycie prądu. Ból obecnie pojawia się przy codziennych czynnościach, coś w rodzaju prądu od łokcia w stronę nadgarstka. Co powinnam zrobić? Czy tak zostanie ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku pobrania krwi ze zgięcia łokciowego, ból w okolicy nadgarstka jest dość niespotykanym objawem, który wymaga dalszego zbadania. Możliwe przyczyny takiego bólu to uszkodzenie nerwu, naczynia krwionośnego lub tkanek miękkich w okolicy nadgarstka. Aby postawić dokładną diagnozę, powinna się Pani udać do lekarza, który może wykonać badania, takie jak badanie neurologiczne, czy badanie USG.

Podobne objawy do tych, które Pani opisała, występują często przy zespole cieśni nadgarstka.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.