Na co wskazuje drżenie palca ręki?

Dzień dobry, od tygodnia drży mi mały palec w prawej ręce i czuję w niej pulsowanie jakiegoś mięśnia lub ścięgna. Na codzień jeżdżę na rowerze, a także na wakacjach przez jakiś tydzień dość często i długo używałam sekatora po czym bolała mnie i drętwiała ręka. Czy to przetrenowanie jakiegoś mięśnia czy przyczyna może być inna? Badania morfologiczne bardzo dobre. Żelazo i magnez w normie.
KOBIETA, 26 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią symptomy mogą mieć podłoże w wielu dolegliwościach. Najczęstszymi przyczynami są między innymi: przetrenowanie mięśni, zespół cieśni nadgarstka, problemy z krążeniem, czy uszkodzenia nerwu.

W Pani sytuacji zalecamy kontakt z internistą, który zaleci dalsze badania i ewentualnie wystawi skierowanie do neurologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.