Czy te objawy sugerują zespół cieśni nadgarstka?

Jestem mężczyzną, 22 lata. Gdzieś w połowie lutego podczas grania na konsoli w pewną grę wyścigową (wymagająca precyzji w sterowaniu) odczułem pewien dyskomfort u lewej ręki. Zacznę jeszcze od tego, że trzymając pada, palec wskazujący znajduje się na przycisku L2, kciuk na joysticku, a środkowy palec który jest wyprostowany pod padem. Podczas grania poczułem jak mi w środkowym palcu strzyknęło. Palec spuchł. Od tego czasu gdy gram w te grę (przy innych grach objawy nie wystepują lub pojawiają się bardzo wolno) czuję, jak moje mięśnie/ścięgna cierpnią, lekko parzą wręcz. Mam kilka pytań odnośnie tego. Do jakiego lekarza się udać i czy te objawy są objawami zespołu cieśni nadgarstka. Dziękuję i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pana przypadku zalecamy wizytę u ortopedy lub neurologa, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu urazów rąk, nadgarstków i stawów. Możliwe, że doznał Pan uszkodzenia ścięgna lub mięśnia w środkowym palcu, co może powodować ból i dyskomfort podczas gry na konsoli.

Opisane objawy, mogą także wskazywać na zespół cieśni nadgarstka, ale tylko dokładne badanie przez lekarza może potwierdzić tę diagnozę. Zespół cieśni nadgarstka to stan, w którym nerwy przeciskają się przez wąski kanał w nadgarstku, co powoduje ból, drętwienie i mrowienie w ręce.

W celu złagodzenia bólu można spróbować zmienić sposób trzymania pada, a także ograniczyć czas spędzany na grach, aby dać swoim rękom czas na regenerację. Może Pan również stosować maści przeciwbólowe.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.