Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Restonum to preparat wspomagający funkcjonowanie układu nerwowego – zawiera magnez, żelazo, witaminę C oraz witaminy B6 i B12. Zatem uzupełnia niedobory tych witamin i minerałów, mogące być przyczyną zaburzeń gospodarki żelaza i magnezu, które w konsekwencji prowadzą do zespołu niespokojnych nóg.

Leczenie RLS jest zależne od stopnia zaawansowania choroby oraz od tego, czy jest schorzeniem idiopatycznym, czy też towarzyszącym innej chorobie. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-niespokojnych-nog. W przypadku ostrej postaci RLS może być konieczne leczenie farmaceutykami stosowanymi w leczeniu choroby Parkinsona.

Zespół niespokojnych nóg to zaburzenie neurologiczne, zatem należy je zdiagnozować u neurologa. W swej łagodnej postaci może wystarczyć stosowanie preparatów witaminowych typu kompleks, jeżeli ma związek np. z anemią – to ją należy wyleczyć, by RLS ustąpiło. Zatem Restonum może wspomóc leczenie, natomiast trudno powiedzieć, czy w tym konkretnym przypadku je wyleczy, bo jest to kwestia indywidualna i to do lekarza należy decyzja o leczeniu. O RLS mówi również ten artykuł, może okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/rls-objawy-pochodzenie-leczenie-diagnostyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy