Czy Bupropion może złagodzić objawy niespokojnych nóg?

Czy bupropion może złagodzić objawy niespokojnych nóg? to znaczy jeśli siedząc albo leżąc muszę telepać nogami kiwać się, tak jakby Nosi mnie? bo bupropion to między innymi inhibitor wychwytu zwrotnego dopaminy, a dopamina ma podobno duze znaczenie i pomaga w takich zaburzeniach?

Witam.

W przypadku zespołu niespokojnych nóg spowodowanego niedoborem żelaza lub magnezu stosuje się w leczeniu z powodzeniem preparaty żelaza i magnezu.
Natomiast w postaci idiopatycznej ZNN stosuje się w pierwszej kolejności takie leki jak: lewodopa, ropinirol i pramipeksol.
W przypadku słabej odpowiedzi na w/w leki dopaminergiczne lub ich działań niepożądanych można stosować leki przeciwpadaczkowe, takie jak: gabapentyna i pregabalina.
Natomiast w ciężkich, opornych na leczenie postaciach ZNN zaleca się małe dawki leków opioidowych, jak np. kodeina.

Bupropion (ma jednak inny mechanizm działania niż w/w leki dopaminergiczne) nie jest zarejestrowany w leczeniu ZNN, poza tym nie znam badań, które potwierdzałyby jego skuteczność w tym wskazaniu.
Podobnie benzodwuazepiny, kiedyś stosowane a obecnie uważa się je za całkowicie nieskuteczne.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org