Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie jeszcze badania na zespół niespokojnych nóg mogę wykonać?

Witam, mam zespół niespokojny g nóg, jedyny lek jaki mi pomaga to rolpryna, gdy się położę moje nogi zaczynają być zimne, coraz bardziej mi to przeszkadza, wszelkie badania są dobre tj doopler, przewidnosc, minerały w organizmie, co mogę jeszcze zrobić
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Dolegliwość ziębnięcia kończyn dolnych nie jest cechą zespołu niespokojnych nóg, za którym przemawiają natomiast przymusowe ruchy kończyn dolnych w spoczynku. W zespole niespokojnych nóg wykonuje się przede wszystkim ocenę poziomu ferrytyny i żelaza we krwi. W przypadku stwierdzenia niedoboru uzupełnia się żelazo na przestrzeni miesięcy odpowiednim preparatem i dietą. W potwierdzonym przez specjalistę neurologa po jego osobistym Pana zbadaniu - zespole niespokojnych nóg - rolpryna jest jednym z najskuteczniejszych leków. Stosuje się ją wówczas w preparacie standardowym, tj. nie o przedłużonym działaniu i w dawce odpowiedniej do osobniczego zapotrzebowania i tolerancji ( najczęściej u mężczyzn docelowo 2 mg ). Uczucie marznięcia kończyn dolnych może być spowodowane spadkiem ciśnienia tętniczego krwi w sytuacji jednoczesnego stosowania z rolpryną innych leków lub palenia tytoniu, a w rzadszych sytuacjach sama rolpryna, zwłaszcza gdy jest to jej postać o przedłużonym działaniu, może powodować ten efekt uboczny. Można spróbować zamiany rolpryny, która jest generykiem, na jej odpowiednik tradycyjnego ropinirolu, tj. Requip rozpoczynając od dawki 0.25 mg / noc. Następnie, gdyby skuteczność była niewystarczająca, stosować 1 x / noc dawkę wyższą: 0.5 mg, 1 mg lub jeszcze wyższą, ale tylko jednorazowo wieczorem i preparatem, który nie jest o przedłużonym działaniu. Podwyższanie dawki o pół miligrama można przeprowadzać co tydzień.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy