Problem z bezsennością i zespół niespokojnych nóg

Witam mam problem z bezsennoscia kupilem ostatnio pieprz metystynowy 60 kapsulek 500 mg I nie bardzo wiem jak ten lek stosowac zazylem wiec jedna kapsolke krotko przed polozeniem sie nic nie pomoglo nie usnalem wiec po dwoch godzinach wzialem druga I tak az do szesciu kapsulek niestety bez zadnego rezultatu. Stosowalem juz wiele lekow miedzy innymi Zolpidemi tartras, Amitriptyline oraz restonum na zespol niespokojnych nog. oprocz Zolpidemi tartras nic na mnie nie skutkuje

W pierwszej kolejności konieczne są odpowiednie badania pod kątem poszukiwania ewentualnych przyczyn objawów charakterystycznych dla zespołu niespokojnych nóg. W tym celu wskazane są badania laboratoryjne i konsultacja specjalistyczna u neurologa/psychiatry, który ma w tym zakresie doświadczenie. Rozpoznanie, którejś z takich przyczyn jest wskazaniem do włączenia swoistego leczenia. Idiopatyczny zespół niespokojnych nóg (tzn. gdy nie wykryto przyczyn) jest wskazaniem do rozważenia adekwatnej farmakoterapii.

Bezsenność ma najczęściej podłoże emocjonalne lub psychologiczne, ewentualnie związane np z deprsją. Prosze koniecznie skonsultować leczenie z lekarzem psychiatrą oraz podjąć psychoterapię.