Mimowolne ruchy nóg przy zasypianiu u męża a depresja

witam serdecznie.Od wiosny mój mąż jak zasypia ma mimowolne ruchy nóg. co to może być i jak to leczyć? zimą przez trzy miesiące brał leki na depresję . czy to może mieć coś wspólnego z tymi ruchami

Symptom, o którym Pani pisze może być objawem tzw. zespołu niespokojnych nóg. Jest to nieodparty przymus poruszania nogami, często towarzyszy temu mrowienie i drętwienie nóg, pojawiające się zazwyczaj wieczorem podczas odpoczynku. Przyczyn może być wiele, może być to uwarunkowanie genetycznie, być skutkiem niedoboru żelaza, chorób, przyjmowania niektórych leków np. przeciwdepresyjnych.

Zachęcam Pani męża do kontaktu z neurologiem. Na podstawie bardziej szczegółowego wywiadu będzie można postawić diagnozę oraz ustalić dalsze postępowanie. Polecam również artykuł : https://portal.abczdrowie.pl/zespol-niespokojnych-nog

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak