Zespół niespokojnych nóg i wyniki badań nóg

Mam stwierdzony zespol niespokojnych nog.Dodatkowo w pracowni badan neurofizjologicznych w Gdansku robiłam badanie obu nog. Wynik : neuropatia aksonalna czuciowo-ruchowa badanych nerwow /strzałkowe, piszczelowe i lydkowe obustronnie/o lagodnym nasileniu bez wyraźnej ogniskowej demielinizacji. Co to oznacza i czy powinnam podjąć jakies specjalne leczenie. Bardzo proszę o porade. Z poważaniem Anna

Lek. Tomasz Budlewski

A czy leczy się Pani z powodu jakiś chorób? Proponuje udać się do lekarza neurologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Należałoby ustalić przyczynę neuropatii. Najczęściej jest to cukrzyca.
Leczenie w pewien sposób zależy od przyczyny. Oczywiście wskazane jest podjęcie leczenia, tak by objawy oraz uszkodzenie nerwów nie nasilało się.
Leczenie neuropatii jest złożone, i składa się na nie leczenie przeciwbólowe, leczenie poprawiające funkcję i metabolizm nerwów i w zależności od przyczyny, leczenie lub eliminacja przyczyny uszkodzenia nerwów.