Neuropatia aksonalna czuciowo-ruchowa

wykonałam badania w pracowni badan neurofizjologicznych. Wynik:neuropatia aksonalna czuciowo-ruchowa badanych nerwow/strzałkowe,pisczelowe i lydkowe obustronnie/ o lagodnym nasileniu bez wyraźnej ogniskowej demielinizacji. czy powinnam być nispokojna, czy to cas oznacza? Czy powinnam podjąć leczenie. Badanie było wykonane w związku z tm,ze od ok. 10 lat cierpie nazespol niespokojnych nog. Z poważaniem

W przypadku stwierdzenia neuropatii należy poszukać jej przyczyny, postępowanie i leczenie zależy właśnie od tego. leczenie jest trudne i złożone i powinien się tym zając neurolog mający doświadczenie w diagnostyce i leczeniu neuropatii/ polineuropatii.
Najczęściej przyczyną jest cukrzyca lub zaburzenia gospodarki węglowodanowej.