Stwierdzenie polineuropatii ruchowej aksonalnej

Witam! Stwierdzono u mnie polineuropatie ruchową aksonalną. Chodzę bardzo niepewnie, boli mnie kark, szumi mi w głowie, w prawej ręce zanikły mi mięśnie (kłęb kciuka i ten boczny) i nie mogę wyprostować palców, lewa też jest słaba. EMG wskazuję na zapalenie. Czy ta choroba minie i ile trzeba czekać? Czy trzeba szukać przyczyny, których jak słyszałam jest tysiące? Czy będę musiała brać sterydy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Polineuropatia ruchowa aksonalna wymaga leczenia pod okiem doświadczonego specjalisty neurologa. Choć przyczyn jest "tysiące" zdecydowanie konieczna jest dokładniejsza diagnostyka w celu znalezienia tej konkretnej. Oczywiście może nie być to możliwe, aczkolwiek warto podjąć próbę. Polecam przeczytanie wypowiedzi Pani dr G. Zwolińskiej: http://wyborcza.pl/1,76842,13763271,Polineuropatia_aksonalna.html.