Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból nóg i pajączki przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych po ciąży

Witam, mam 26 lat í 4 miesiące temu urodziłam córeczkę. Od jakiś 2 miesięcy kiedy kładę się spać dokucza mi mocny ból nóg a dokładnie łydek í stóp, mam uczucie jakby nogi ważyły kilka ton albo jakbym przeszła pieszo 100 km. a czasami nawet nie wychodzę z domu więc skąd ten ból ? Po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ale przed porodem też je brałam przez 5 lat í nie miałam takich problemów. Piję teraz więcej kawy, może to niedobór magnezu? Zauważyłam też dużo pajączków na nogach...
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?

Witam
Hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych mają bardzo niekorzystny wpływ nca żyly. Zwłaszcza, że pisze Pani, że ma obecnie dużo poszerzonych pajączków i żył na nogach. To, co Pani opisuje, to typowe objawy związane z zastojem krwi w żylach. Moim zdaniem powinna Pani wykonac badanie dopplerowskie żył i sprawdzić czy nie dzieje się coś głębiej.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy