Ból nóg i pajączki przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych po ciąży

Witam, mam 26 lat í 4 miesiące temu urodziłam córeczkę. Od jakiś 2 miesięcy kiedy kładę się spać dokucza mi mocny ból nóg a dokładnie łydek í stóp, mam uczucie jakby nogi ważyły kilka ton albo jakbym przeszła pieszo 100 km. a czasami nawet nie wychodzę z domu więc skąd ten ból ? Po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ale przed porodem też je brałam przez 5 lat í nie miałam takich problemów. Piję teraz więcej kawy, może to niedobór magnezu? Zauważyłam też dużo pajączków na nogach...

Witam
Hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych mają bardzo niekorzystny wpływ nca żyly. Zwłaszcza, że pisze Pani, że ma obecnie dużo poszerzonych pajączków i żył na nogach. To, co Pani opisuje, to typowe objawy związane z zastojem krwi w żylach. Moim zdaniem powinna Pani wykonac badanie dopplerowskie żył i sprawdzić czy nie dzieje się coś głębiej.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska