Bolesny żylak w obrębie łydki a odpowiednie działania

Mam zylaka na lewej lydce. Z przodu nogi w miejscu nad kostka jest zyla jakby napuchnieta. Lekarz nic nie doradza. Uwaza ze to za malo aby zrobic usg dopplerowskie. Noga pobolewa nawet rano jak wstane. Nie jest to silny bol ale pojawil sie kilka dni temu i mnie niepokoi. Bardzo prosze jest o porade. Mieszkam w UK. Dziekuje.

Witam
Najlepiej byłoby wykonać badanie Dopplerowskie, żeby sprawdzić stan żył. Doraźnie może Pani przyjmować preparaty z diosminą, smarować miejscowo preparatami z heparyną. Proszę się starać jak najczęściej trzymać nogi wyżej, również w nocy warto coś podłożyć, aby były wyżej.
Pozdrawiam serdecznie
iwona Radziejewska