Ból w łydce i kolanie po noszeniu uciskowych podkolanówek a zakrzepica

dobry wieczor mam pytanie?jestem 3 tygodnie po laparoskopowym usunieciu woreczka zolciowego w irlandii.przed operacja dostalam uciskowe podkolanowki i mialam je nosic do momentu az bede mobilna.nosilam je prawie trzy tygodnie prawie 24h na dobe.,ale od tygodnia pojawil sie bol w lydce i kolanie,noga nie jest napuchnieta ani zaczerwieniona tylko mam taki rozpierajacy bol raczej umiarkowany i nie ukrywam ze troszke mnie niepokoji.czy moze to miec zwiazek z zakrzepica czy kolanowki mnie chronily?

Zapewne nie jest to ból związany z zakrzepicą (podkolanówki na pewno zabezpieczyły Panią przed tym), lecz być może ze zbyt długie stosowaniem tych podkolanówek. Silny ucisk związany z długotrwałym stosowaniem podkolanówek uciskowych mógł doprowadzić do niedokrwienia kończyn dolnych. Dlatego radziłbym przestać już stosować podkolanówki (miały być raczej stosowane kilka dni), a jeśli dolegliwości w przeciągu kilku dni nie ustąpią radzę w tej kwestii bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.

To niestety "pachnie" zapaleniem zakrzepowym żył. Konieczna pilna wizyta /angiologiczna/chirurgiczna i wdrożenie odpowiedniego leczenia - heparyna drobnocząsteczkowa + leki przeciwzapalne, Dobrze byłoby wykonać d-dimery oraz USG z przepływami żylnymi.