Co może oznaczać takie mrowienie u 19-latki?

Uczucie ciepła i mrowienia. Witam mam 19 lat. Od dluzszego czasu czuje mrowienie w niektorych czesciach ciala (stopy, lewa reka, plecy) oraz czeste uczucie ciepla w lewej rece lewej stronie plecow oraz stopie. Czeste bole kosci i zawroty glowy. Bylam u lekarza rodzinnego zlecil badania krwi i wedlug niego jest wszystko w normie.
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rozumiem, że opisane dolegliwości są dla Pani dokuczliwe. Objawy takie jak mrowienie, uczucie ciepła w określonych częściach ciała, bóle kości i zawroty głowy nie tylko są niekomfortowe, ale z pewnością wymagają dokładniejszego zbadania, nawet jeśli wstępne badania krwi wyszły w normie.

Dobrze, że Pani lekarz rodzinny przeprowadził podstawowe badania, ale jeśli objawy utrzymują się, może być konieczne bardziej szczegółowe zbadanie Pani stanu zdrowia. Mrowienie i uczucie ciepła mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, od niedoborów witaminowych, przez zaburzenia nerwowe, aż po problemy z krążeniem.

Biorąc pod uwagę symptomy, których Pani doświadcza, warto rozważyć wizytę u specjalisty neurologa, który może zaproponować dalszą diagnostykę, na przykład badania neurofizjologiczne takie jak EMG (elektromiografia) czy badania obrazowe takie jak rezonans magnetyczny (MRI), które mogą pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych przyczyn Pani objawów. Dodatkowo, jeśli chodzi o częste bóle kości i zawroty głowy, również może być przydatna konsultacja ze specjalistą endokrynologiem, by przyjrzeć się innym potencjalnym przyczynom. Mowa tu o zaburzeniach hormonalnych lub problemach z gospodarką mineralną organizmu.

Zapraszam również do przeczytania kilku artykułów pod kątem porównania z objawami, których Pani doświadcza, być może naprowadzą na trop, o którym będzie Pani mogła porozmawiać z lekarzem.

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-mrowienie-w-dloniach-znak-ze-brakuje-ci-waznej-witaminy

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie

https://portal.abczdrowie.pl/uczucie-ciepla-w-nogach-najczestsze-przyczyny-i-postepowanie

Rozumiem, że ta sytuacja może być dla Pani źródłem niepokoju, ale ważne jest, by nie tracić nadziei i kontynuować poszukiwania przyczyny dolegliwości przy wsparciu odpowiednich specjalistów. Jeśli doświadcza Pani kłopotliwych objawów zdrowotnych to ma Pani pełne prawo szukać pomocy. Mam nadzieję, że szybko znajdzie Pani przyczynę swojego stanu i skuteczne metody leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.