Co może oznaczać to mrowienie nogi?

Witam od jakiegoś czasu mrowią mi nogi i podczas chodzenia mam uczucie chwiania się. Dochodzą też zawroty głowy gdy jestem w małych pomieszczeniach i w tłumie. Lekarz rodzinny leczył mnie na zatoki lecz antybiotyki i lekarstwa nie pomagały. Nie wiem do jakiego lekarza się zwrócić z tą dolegliwością.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mrowienia kończyn, zawroty głowy oraz zaburzenia równowagi powinny zostać skonsultowane z lekarzem neurologiem. Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele. Może to być przeciążony kręgosłup, stwardnienie rozsiane, schorzenia stawów bądź choroby obwodowego lub ośrodkowego układu nerwowego.

Konieczna jest więc dokładna diagnostyka, który pozwoli znaleźć przyczynę i wdrożyć odpowiednie postępowanie lecznicze.

Niewykluczone, że wymienione przez Panią dolegliwości mają charakter psychosomatyczny, dlatego jeśli lekarz po wykonaniu odpowiednich badań nie znajdzie przyczyny, problemem może być nawet nerwica.

Pytania o podobne objawy pojawiły się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pan pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-mrowienie-konczyn-i-zawroty-glowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-mam-problem-poniewaz-od-ponad-roku-co-chwila-pojawiaja-mi-sie-jakies-nowe-problemy-ze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.