Co mogą oznaczać takie objawy u 19-latki?

Witam, Od dwóch dni stałe dokucza mi dziwne uczucie pod mostkiem. Nie jest to silny ból, aczkolwiek powoduje dyskomfort. Ostatnio także od tych dwóch dni, nie mam ochoty na jedzenie, jestem w stanie zjeść jeden posiłek dziennie i to mimo czucia głodu. W ostatnim czasie sporo też budzę się w nocy z kilka razy, wstaje bardzo wcześnie i czuję się zmęczona. Boli mnie również ciało, a przede wszystkim kości. Nie wiem, czy to ma jakikolwiek związek, aczkolwiek dodam że biorę tabletki antykoncepcyjne Ovulastan i to jedyne tabletki jakie przyjmuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wydaje się, że przyczyną dziwnego uczucie pod mostkiem mogą być problemy z żołądkiem, z którym mogło coś się zacząć dziać ze względu na branie tabletek. Zgodnie z ulotką Ovulastanu skutki uboczne, które mogą nastąpić to: często -ból brzucha, niezbyt często -zaburzenia żołądkowo-jelitowe, rzadko:- zakrzepy krwi w wątrobie, żołądku i (lub) jelicie. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe mogą też być powodem problemów ze snem. Może być też tak, że dolegliwości pod mostkiem są związane z sercem, z płucami lub ze stresem, który Pani ma. Brak apetytu może być następstwem problemów żołądkowych lub może być spowodowany anemią, pasożytami, depresją, paleniem papierosów itp.. Przyczyn może być wiele, to samo odnośnie bolącego ciała i kości. Tu też mogą być różne przyczyny np.: stan zapalny kości, choroba ogólnoustrojowa, przeciążenie mięśni, infekcje wirusowe, infekcje bakteryjne, schorzenia reumatyczne, choroby pasożytnicze itp.. Dlatego należałoby skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który po przeprowadzeniu z Panią wywiadu najpewniej, skieruje Panią do specjalisty i na badania, jeżeli będzie to konieczne. Można wziąć też pod uwagę odstawienie na pewien czas tabletek, które Pani bierze, żeby sprawdzić, czy one nie powodują tych wszystkich problemów, ale to też należy skonsultować z lekarzem. Życzymy zdrowia i zachęcamy do lektury poniższych artykułów.

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej

https://portal.abczdrowie.pl/brak-apetytu-bole-zoladka-alergie-infekcja-anemia

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kosci-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.