Jakie mogę mieć objawy nerwicy żołądka?

Witam mam dwa pytania pierwsze czy przy nerwicy żołądkowo jelitowej może występować dyskomfort w brzuchu i pytanie drugie czy przy nerwicy żołądkowo jelitowej objawy mogą być ciągle czy ustępują proszę o odpowiedż

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dolegliwość nerwicy żołądka zwana też jelitem drażliwym ma podłoże psychosomatyczne. Do objawów tej przypadłości zaliczamy przede wszystkim biegunki, zaparcia, ból brzucha, uczucie wzdęcia, utrata apetytu oraz niestrawność.

Przyczyną problemu jest zazwyczaj lęk i stres, dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć się jak sobie z nim radzić. Z pewnością powinien Pan pomyśleć o wizycie w poradni psychiatrycznej i skorzystać z konsultacji z psychoterapeutą.

Nerwicę można wyleczyć z pomocą psychoterapii i odpowiednio dobranej do niej farmakoterapii.

Należy pamiętać, że nerwica żołądka może prowadzić do powstania wrzodów, co w przyszłości może powodować przykre dolegliwości bólowe.

Zachęcamy Pana do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym nerwicy i sposobów radzenia sobie z nią:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.