Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy może to być nerwica żołądka?

Od jakiegoś miesiąca mam bardzo dużo stresu. Przez co nieustannie boli mnie brzuch. Nie mam wogole apetytu. A każdy stres oprócz bólu brzucha,głowy i dygotania rąk objawia się także nudnościami i biegunkami. Czy to może być nerwica żołądka? Jak sobie z nią poradzić??? Odkąd pamiętam to każdy najmniejszy stres czy nerwy wywoływał u mnie okropne bóle brzucha.
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Test na ciężar właściwy moczu

Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nerwica żołądkowo-jelitowa, określana niekiedy jako jelito spastyczne, zespół jelita nadwrażliwego lub zespół jelita drażliwego, jest zaburzeniem psychosomatycznym, co oznacza, że jej dolegliwości nie mają związku z zaburzeniami czynnościowymi żołądka czy narządów na innych odcinkach układu pokarmowego. Co istotne jednak, długotrwałe i nasilone objawy ze strony układu pokarmowego, spowodowane nerwicą żołądka, mogą prowadzić do takich schorzeń, jak wrzody.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, powinny przybliżyć Pani tematykę nerwicy żołądka: https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-zoladka oraz https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-zoladka-i-jelit.

W wypadku długotrwale objawiających się zaburzeń w obrębie układu trawiennego, wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem – gastrologiem – w celu wykluczenia innych niż nerwica chorób.

Leczenie nerwicy nie jest łatwe i wymaga działań na kilku płaszczyznach: istotną rolę zajmuje zmiana diety, psychoterapia, a także farmakoterapia łagodząca najbardziej dokuczliwe dolegliwości (np. wymioty, biegunki, zaparcia itp.).

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-zoladka-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy