Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak działa żołądek?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zapalenie błony śluzowej żołądka, inaczej zwane nieżytem, może pojawić się wskutek naprawdę wielu czynników. Do nich należą nadmierne spożycie alkoholu, stosowanie aspiryny w nadmiarze, niewydolność nerek, alergie pokarmowe, a nawet stres. Choroby tej nie należy bagatelizować, bo może prowadzić do powstania nadżerek czy krwawienia z przewodu pokarmowego. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-zoladka-przyczyny-objawy-leczenie.

Faktycznie dużą rolę w leczeniu i regeneracji błony śluzowej odgrywa dieta, właściwie można powiedzieć – kluczową. Podstawowe zalecenia są takie same jak dla chorych na wrzody żołądkowe – dieta musi być lekkostrawna, a chory powinien unikać produktów smażonych, ciężkostrawnych czyt wzdymających. Oczywiście należy zrezygnować z używek i produktów wysokoprzetworzonych. Poza tym posiłki powinny być niewielkie, ale regularne. Więcej wskazówek w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zoladek.

Zachęcam również do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów – lekarzy i dietetyków – na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jesc-przy-zapaleniu-blony-sluzowej-zoladka oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mozna-jesc-przy-zapaleniu-blony-sluzowej-zoladka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy