Co oznacza ten obraz gastroskopii u 27-latka?

Dzień dobry prywatne wykonałem badanie gastroskopii i wyszło mi zaczerwienienie błony śluzowej żołądka . Lekarz powiedział że to nic takiego że leków nie trzeba tylko zmienić dietę. Czy nie leczenie tego może zmienić się w coś poważnego ? Czy leków nie trzeba brać? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 27 LAT około miesiąca temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

skoro lekarz wykonujący badanie nie zalecił farmakoterapii, a jedynie zmianę diety, to widocznie leki w Pańskim przypadku nie są potrzebne.

Nie wspomina Pan jednak o dolegliwościach – czy wspomniane zaczerwienienie błony śluzowej żołądka powoduje jakieś bóle lub dyskomfort. Jeśli tak, to warto porozmawiać o tym z gastroenterologiem i rozważyć wdrożenie ewentualnego leczenia.

Sama dieta jest elementem leczenia i może również bardzo wiele zdziałać, poprawiając komfort życia. Należy unikać używek, jeść regularnie niewielkie porcje oraz stosować lekkostrawną dietę. Podobne zalecenia występują w przypadku diety wrzodowej: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobie-wrzodowej.

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi na pytania innych użytkowników: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwieniona-blona-sluzowa-zoladka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-blony-sluzowej-zoladka-i-zaczerwieniona-sluzowka-w-gastroskopii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty