Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co wynika z tego opisu po gastroskopii?

Witam serdecznie otrzymałam wynik z gastroskopi proszę o wytłumaczenie gastritis chronica superficialis activa partim erosiva (M 43000)
KOBIETA, 35 LAT 6 miesięcy temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opis badania oznacza dosłownie: przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka, częściowo nadżerkowe. Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-gastritis-chronica-activa-mediocris-gradus-partim-erosiva oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/gastritis-chronica-activa-partim-erosiva.

Proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym gastroskopię, ponieważ to on jest w stanie zinterpretować wyniki badań oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

O chorobie natomiast może Pani przeczytać w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-blony-sluzowej-zoladka-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy