Co oznacza mój wynik gastroskopii i rozpoznania patomorfologicznego?

Wynik po gastroskopi : Rozpoznanie patmorfologiczne : Wyć. 3. Gastritis chroniąca activa et erosiva gradus mediocris cum atrophia gradus minoris, haemorrhagiae recentes et destructio glandularum et epithelii superficialis focalis cum signis infectionis Helicobacter Pylori ( ) co oznacza wynik teraz weekend więc nie am jak tego skonsultować a wizyta we wtorek

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza kierującego na badanie oraz u gastroenterologa konieczne odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne