Co oznacza Gastritis chronica non activa minoris gradus w badaniu?

Proszę o wyjaśnienie wyniki histopatologicznego wrzód krzywizny mniejszej trzonu pobrano wycinki Wynik Ulceratio chronica cum granulatione et haemosiderosi. Gastritis chronica non activa minoris gradus. Atrophia mucosae absenta

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ulceratio chronica cum granulatione et haemosiderosi. - to oznacza wrzód przewlekły.
Gastritis chronica non activa minoris gradus. Atrophia mucosae absenta - przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, nieaktywne o małym stopniu. Zanik błony śluzowej.
Zawsze taki wynik powinien ocenić lekarz, który skierował Pana na badanie, dlatego należy zgłosić się na wizytę kontrolną.