Gastritis chronica superficialis activa minoris

proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologi żołądka 1, Gastritis chronica superficialis activa minoris gradus minoris gradus partis pyloricae. hyperplasia fovealis.Ecchymoses superficiales mucosae. 2- Gastricis chronica superficialis non -activa minoris gradus corporis. Czy to coś groźnego? jak leczyć ? proszę o wyjaśnienia

Witam serdecznie. Rozpoznanie to : 1 - przewlekłe powierzchniowe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego, wybroczyny krwawe powierzchniowe śluzówki . 2 Nieaktywne przewlekłe zapalenie powierzchowne śluzówki trzony żołądka. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.