Gastritis chronica superficialis activa mediocris gradus partis pyloricae w rozpoznaniu histopatologicznym

Proszę o wytłumaczenie rozpoznania histopatologicznego: Gastritis chronica superficialis activa mediocris gradus partis pyloricae. hyperplasia fovealis.W śluzie powierzchni skupienia bakterii spiralnych, a w podścielisku ogniska limfoplazji. Wycinek z części przedodźwiernikowej żołądka. Rozpoznanie kliniczne: stan po krwotocznym zapaleniu błony śluzowej. Z góry dziękuję, Zdzisław

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na obecność bakterii Helicobacter pylori oraz przewlekłego aktywnego powierzchniowego zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia średniego. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.