Co oznacza Gastritis chronica non-activa atrophicans gradus mediocris?

Dzień dobry. Bardzo proszę o interpretację wyników badania HP. Gastritis chronica non-activa atrophicans gradus mediocris. Regeneratio insignis, hyperplasia foveolaris et ecchymoses superficiales mucosae. metaplasia intestinalis focalis

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na przewlekły nieaktywny stan zapalny błony śluzowej żołądka w średnim stadium, z objawami regeneracji przerost dołeczkow i powierzchowne wybroczyny , ogniskowa metaplazja konieczna wizyta u gastrologa