Co znaczy wynik wycinka endoskopowego?

Proszę o interpretację wycinek endoskopowy: materiał: trzon, rozpoznanie: zanikowe zapalenie żołądka, refluks. Wynik: gastritis chronica minoris/mediocris gradus / , non activa, atrophica / (praktycznie brak komórek okładzinowych), hyperplasia foveolaris minoris gradus ; ecchymoses recentes dispersae, oedema. Metaplasia intestinalis, mediocris gradus partim incompleta . HP /- (struktury o mofrologii bakterii spiralnych obecne lecz bardzo nieliczne). Signa reflux biliaris .

- oznacza
przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego/średniego, nie aktywne, zanikowe
hyperplasia foveolaris minoris gradus
- oznacza
przerost dołeczkowy stopnia małego
ecchymoses recentes dispersae,
- oznacza
świeże wybroczyny rozsiane
oedema
- oznacza
obrzęk
Metaplasia intestinalis, mediocris gradus partim incompleta
- oznacza
przemiana jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały w tym wypadku żołądkowego w jelitowy stopnia średniego częściowo niekompletny
HP /- (struktury o mofrologii bakterii spiralnych obecne lecz bardzo nieliczne)
- bardzo niewielka ilość bakterii Helicobacter pylorii
Signa reflux biliaris
- oznacza
Oznaki zarzucania żółciowego