Gastritis chronica non activa minoris gradus w histopatologii

wynik histopatologiczny: Gastritis chronica non activa minoris gradus. Metaplasia intesinalis incompleta minoris gradus. Atrophia mucosae absenta. Hyperplasia foveolaris. Wycinek z cz.przedodzwiernikowej. Test uraezowy na helicobacter byl pozytywny, mam wrazenie nieprzyjmnego oddechu, wraz z wrazeniem oddychania "czyms" nieprzyjemnym przez nos(sam tego nie czuje) Czy to moze byc przyczyna ta wlasnie przyczyna? Problemy dentystyczne wykluczone. Bylem 14 dni na IPP amoksycylina metronidazol.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, badanie histopatologiczne wykazało przewlekłe zapalenie żołądka z obecnością metaplazji jelitowej ( obecność błony śluzowej charakterystycznej dla jelit)najprawdopodobniej w przełyku- zapewne ten wycinek pochodził z przełyku.Potwierdzono zakażenie bakterią H. pylori, z którego powodu otrzymywał Pan wyżej wymienione leki. Pańskie dolegliwości mogą być wywołane chorobą refluksową przełyku o nietypowej manifestacji. jednakże proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.