Wynik badania histopatologicznego po gastroskopii

Witam, proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyników badań hist-pat. gastroskopii: Gastritis chronica erosiva -A [M-43000]. Helicobacter pylori (-) -A [M-40000M]. Gastritis chronica superficialis -B [M-43000]. A-okol. p/odźwiernikowa - 3 do 0,3cm. B-trzon -j.w. Z góry dziękuję, pozdrawiam!

Lek. Krzysztof Szmyt

Gastritis chronica erosiva - nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Obecności bakterii H.pylori nie stwierdza się. Gastritis chronica superficialis - powierzchowne, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Są to stany nie zagrażające życiu, jednak mogą powodować uciążliwe dolegliwości bólowe i przerodzić się w zaawansowaną chorobę wrzodową. Proszę o kontakt ze specjalistą, który zlecił badanie o ustalenie zaleceń w zestawieniu z Pani dolegliwościami. Pozdrawiam