Zapalenie błony śluzowej i wynik badania

1 przewlekle(+++) aktywne(++)zapalenie blony sluzowej zoladka. metaplazjajelitowa(_) dysplazja(_) zanik(_) bakterie spiralne w barwieniu rutynowym obecne 1 wycinek 2 przewlekle(+++)aktywne(++)zapalenie blony sluzowej zoladka mataplazja jelitowa(+)dysplazja(_) zanik(_) prosze o pomoc w inerpretacji tego wyniku

Wynik świadczy typowo o przewlekłym, aktywnym stanie zapalnym błony śluzowej żołądka z bardzo niewielkiego stopnia zamianą błony śluzowej żołądka w śluzówkę jelitową. Nic groźnego. Leczenie to odpowiednia dieta i zastosowanie leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka.