Co oznacza przewlekłe, aktywne zapalenie śluzówki antrum z metaplazją jelitową?

Proszę o interpretację badania: 1. Przewlekłe ( ), aktywne ( ) zapalenie śluzówki antrum z metaplazją jelitową ( ), bez dysplazji.W barwieniu rutynowym stwierdzono obecność bakterii spiralnych ( ), 2 wycinki. 2.Przewlekłe ( ), aktywne( ) zapalenie śluzówki trzonu żołądka bez metaplazji i bez dysplazji. W barwieniu rutynowym stwierdzono obecność bakterii spiralnych ( ), 1 wycinek. Co to znaczy? Szczególnie interesuje mnie kwestia przewlekłego, aktywnego zapalenia śluzówki antrum z metaplazją jelitową - co to jest? Jak wygląda leczenie tego schorzenia? Czy ono leczone jest farmakologiczne czy może jest to raczej leczenie szpitalne/operacyjne? I co w ogóle oznacza słowo "antrum" w tych wynikach? Szukałam informacji w internecie, ale znalazłam jedynie informację, że antrum to jaskinia, wgłębienie, co nijak nie pasuje mi do wyników... Będę wdzięczna za informację i odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam.

To oznacza tak jak napisano czyli zapalenie śluzówki żołądka aktywne czyli czynne, przewlekłe czyli trwające bardzo długo, z metaplazją jelitową czyli zastąpieniem dojrzałej śluzówki żołądka w dojrzałą śluzówkę jelitową z powodu przewlekłego zapalenia.
Bez dysplazji to dobry objaw świadczący o nie wykształcaniu się nowotworu, a obecność bakterii spiralnych świadczy o zakażeniu Helicobacter pylori.