Wyniki badania histopatologicznego i gastritis chronica antrii

Odebałam wynik badania histopatologicznego.Wymik badania: Gastritis chronica (+) antrii.Aktywnosc (+).Zanik (-).Metaplazja jelitowa(-).Dysplazja (-).Badanie spiralne w barwieniu giemsa (-).Prosze o informacje co to dokładnie jest i co mam dalej z tym zrobic.

Witam. Wynik badania świadczy o przewlekłym, aktywnym zapaleniu błony śluzowej żołądka, bez cech zaniku, metaplazji i dysplazji - czyli bez zmian predysponujących do wystąpienia raka żołądka. Leczenie polega na systematycznym stosowaniu leków zmniejszających wydzielanie żołądkowe.