Gastritis chronica minoris w wyniku badania histopatologicznego

badanie wycinek z żołądka-Gastritis chronica minoris gradus acvtiva antri cum atrophia incipiens /M-40000/ oraz bakterie spiralne w barwieniu giemsa [+] (M-40000H) Czuję się żle ,odczuwam bóle .Co mam robić ? Czy to jest niebezpieczne..?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego, aktywne w antrum z rozpoczynającym się zanikiem oraz obecne prawdopodobnie bakterie Helicobacter. konieczne jest włącznie odpowiedniego leczenia. Proponuję udać się do gastroenterologa lud do lekarza rodzinnego.