Jak przetłumaczyć ten wynik z gastroskopii?

Dzien dobry, dzis odebralam wynik badania z gastroskopii. Opis jest po łacinie i nic nie rozumiem. Czy ktos moglby mi pomoc przetlumaczyc ten wynik? structura mucosae duodeni fere normalis. gastritis chronica minoris gradus antri sine atrophia. [M-40000] hyperplasia foveolaris mucosae antri. [M-72000] gastritis chronica medicris gradus activa corporis cum atrophia incipiens.[m-40000m] Bakterie spiralne w barwieniugiemsa (-) [m-40000m]

śluzówka dwunastnicy prawidłowa, zapalenie śluzówki wpustu przewlekłe stopnia małego, wpust bez zaniku. rozrost dołeczkowaty śluzówki wpustu. zapalenie śluzówki trzonu żołądka stopnia średniego aktywne z zanikiem. Bez zakażenia H. pylori.